لیزر فایبر چیست؟

در مقاله های قبلی در رابطه با  انواع خدمات شرکت پارس پرداز و انواع خدماتی که در راستای برش لیزری فلزات مختلف می باشند، توضیح دادیم. حال می خواهیم به لیزر فایبر بپردازیم و بدانیم که لیزر فایبر چگونه است و دارای چه ویژگی هایی می باشد.

 به طور کلی لیزر فایبر، نوعی لیزر می باشد که در آن از ماده محرک فعالی به نام فیبر نوری استفاده شده است. فیبر نوری در میان عناصر خاکی و کمیاب بی نظیر تسخیر شده است. به طور کلی این عناصر می توانند تقویت کننده های فیبر نوری به شمار آیند. چرا که فیبر نوری بدون تقویت کننده نمی ‌تواند انتظارات ما را برآورده سازد. در واقع لیزر فیبری می تواند نسبت به سایر تشعشعات نوری از برتری خاصی برخوردار باشد. چرا که انتقال اشعه ها توسط فایبر لیزر انعطاف پذیر است.

خواص لیزر فایبر:

به طور کلی در یک مثال ساده باید بگوییم که لیزر فایبر به این صورت است که لیزر در یک فیبر یا عنصر کمیاب قرار می ‌گیرد. این عنصر می ‌تواند باعث شود که اشعه های لیزر پراکنده نشوند. لذا اشعه ها متمرکز شده و به روی یک سطح قرار می گیرند. متمرکز شدن اشعه های فیبر نوری می تواند باعث بالا رفتن قدرت آن ها شود. جالب است بدانید که لیزر فیبری دارای قدرتی می باشد که می تواند از چندین کیلومتر دور تر نیز اثرات خود را اعمال نماید.

حال می خواهیم بدانیم که لیزر فایبر برای برش فلزات چه نقشی را ایفا می نماید. بسیاری از فلز ها دارای استحکام بسیار بالایی هستند و استحکام بالای آن ها می‌تواند باعث شود که سایر اشعه های لیزری قدرت برش آن ها در زمان کوتاه را نداشته باشند. حتی اگر اشعه های دیگر بتوانند آن فلز ها را برش دهند، برش مربوطه صاف، صیقلی و بدون شیار نخواهد بود.

از این رو ما به نیروی قوی تری به نام لیزر فایبر نیاز داریم تا بتوانیم این فلزات سخت را به راحتی برش داده و برش کاملا تمیز باشد. به صورتی که برش انجام شده بدون هیچگونه فرورفتگی، برجستگی و شیاری خواهد بود.

پارس پرداز:

لازم است بدانید علیرغم داشتن حرارت بسیار بالای لیزر فایبر، این حرارت موجب تغییر رنگ یا تغییر شکل فلزات نخواهد شد. همچنین نسبت به سایر اشعه های لیزری دیگر از هزینه کمتری برخوردار است. به همین دلیل افرادی که در زمینه ارائه خدمات برش لیزری فلزات فعالیت دارند، می توانند از این نوع برش استفاده نمایند. شرکت پارس پرداز نیز از این قضیه مستثنی نیست.

لذا به علت اینکه بتواند خدمات بسیار خوبی را به مشتریان خود ارائه دهد، از لیزر فایبر نیز استفاده می نماید. با توجه به این که شما چه متریالی را به این مرکز ارائه دهید، نوع اشعه و نوع برش لیزری شما مشخص خواهد شد. لذا با توجه به دقت بالایی که این شرکت در ارائه ی خدمات خود دارد می توان گفت که جزو محبوب ترین مراکز می باشد. همکاری با این مرکز به صورتی است که هیچگاه پایان نمی پذیرد و تمام سعی مشتری بر حفظ ادامه ی همکاری می باشد. به شما توصیه می کنیم که حتما به این مرکز مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *