سیستم توقف اضطراری هیما

سیستم توقف اضطراری هیما


سیستم توقف اضطراری هیما 

بیش از 100 سال پیش، شرکت HIMA شروع به ارائه خدمات به مشتریان خود کرد. در همین راستا، HIMA از سال 1970 به طور کامل بر ایمن  کارخانه متمرکز بوده و با نوآوری‌های خود به طور مداوم صنعت را شکل داده است.

امروزه، HIMA پیشروترین متخصص جهان در راه‌حل‌های اتوماسیون مربوط به ایمنی است و به‌عنوان شرکتی که در سطح جهان فعالیت می‌کند، در تمام نقاط اصلی جهان و در بیش از 50 کشور از جمله ایران حضور دارد.

این شرکت خانوادگی در سال 1908 تأسیس شد و در بیش از 50 نقطه در سراسر جهان همراه با دفتر مرکزی خود در بروئل آلمان فعالیت می‌کند.

hima

راه‌حل‌های اتوماسیون مرتبط با ایمنی شامل :

سیستم‌های ایمنی، مدیریت ایمنی عملکردی، خدمات چرخه عمر ، ادغام کامل با DCS ، راه‌ حل‌هایی با حداکثر ایمنی و حداکثر در دسترس بودن می باشند.

فواید استفاده از این سیستم

1 به طور قابل‌توجهی بهره‌وری، سودآوری و رقابت را افزایش می دهد.

2 بهترین توصیه برای ایمنی و مفاهیم ایمنی کاربردی است .

3 سیستم ایمنی که از مردم و محیط آنها محافظت می‌کند.

4 سیستم ایمنی که از نظر اقتصادی در کارخانه شما  کاملا توجیه پذیر است.

HIMAX

این سیستم دارای بالاترین استانداردهای کیفیتHIMaX  و پیشرفته‌ترین سیستم ایمنی در جهان، با ساختاری انعطاف‌پذیر و مناسب برای فرایندهای تولید حساس و بزرگی است که هزینه‌های بالایی از خرابی را دارند.

HIMax با فعال‌کردن سیستم بدون وقفه در کل چرخه عمر کارخانه، دسترسی مادام‌العمر را فراهم می‌کند. به‌طوری‌که می‌توان بدون ایجاد مزاحمت در سیستم، تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ایجاد کرد.

ویژگی‌های HIMax

سیستم PLANAR4 برای فرایندهای بسیار حساس مناسب است. این سیستم پردازنده ورودی، خروجی و منطقی را در هر ماژول ادغام می‌کند. اجرای برنامه در این سیستم بدون نرم‌افزار و به‌صورت کاملاً سخت‌افزاری و با سیم‌کشی در backplane ماژول‌های AND ، OR و … انجام می‌شود.

امروزه، پس از چهار نسل، HIMA همچنان اولین گزینه برای اتوماسیون فرایند در سراسر جهان است که خطر بالقوه بسیار بالایی برای انسان، ماشین‌آلات و محیط‌زیست وجود دارد.

به‌عنوان‌مثال، سیستم‌های خاموش شدن اضطراری در سکوهای نفتی یا نیروگاه‌های هسته‌ای. Planar 4 تنها سیستم ایمنی در جهان است که تا سطح ایمنی یکپارچه کار می‌کند.

این سیستم از طریق سیم‌کشی برنامه‌ریزی می‌شود، و آن را بسیار قوی می‌کند. MA اولین سیستم ایمنی قابل‌برنامه‌ریزی دارای گواهینامه TÜV ، H50 را به بازار عرضه می‌کند.

شرکت هیما در سال جاری دو نوآوری پیش‌گام به بازار عرضه کرده است: اولین سیستم اضافی دارای مجوز TÜV 2004 / QMR ، H41q / H51q ، همراه با پروتکل اصلی ارتباطات، شبکه امن.

استفن فیلیپیکی از شرکای جدید هیما این شرکت را به نسل چهارم می‌برد.

تحت هدایت وی، HIMA به یک رهبر جهانی در زمینه فناوری تبدیل شده است. در این سال، HIMA HIMatrix ، اولین سیستم ایمنی دارای گواهینامه TÜV با ارتباط ایمن از طریق اترنت برای مهندسی مکانیک و ساخت کارخانه را معرفی می‌کند.

نه‌تنها فیلیپیکی ، در این شرکت به‌عنوان اولین تولیدکننده سیستم‌های ایمنی در جهان، گواهینامه IEC 61508 را برای مدیریت ایمنی عملکردی از TÜV دریافت کرد بلکه خود را به‌عنوان یک مبتکر برجسته اثبات و چندین راه‌حل پیشرفته را توسعه داد:

از جمله ابزار محاسبه SIL SILence و اولین ارتباط ذاتی امن در جهان برای مناطق Ex Zone 1 از طریق اترنت. HIMA  صد سال تجارت خود را جشن می‌گیرد – و به گسترش خود ادامه می‌دهد.

این گروه شرکت‌های بیشتری را در بنلوکس، کلمبیا، خاورمیانه، نیوزیلند، عمان، سنگاپور و ترکیه افتتاح کرده است

HIMA’ به جایی می‌رود که تقاضا برای فناوری پیشرفته دائماً در حال افزایش است در همان سال HIMA اولین سیستم ایمنی بدون توقف دارای گواهینامه TÜV را منتشر می‌کند: HIMax اتوماسیون ایمنی به یک فاکتور مهم تبدیل می‌شود – خصوصاً برای برنامه‌هایی که باید سال‌ها بدون توقف کار کنند.

تاریخ هیما

تاریخ هیما از یک دفتر مهندسی دریایی در امپراتوری مانهایم گرفته تا یک ارائه‌دهنده جهانی پیش‌گام در زمینه راه‌حل‌های ایمنی در یک‌دنیای متصل دیجیتالی شامل می شود . با تاریخچه HIMA Paul Hildebrandt GmbH و نقاط عطف چهار نسل از یک تجارت خانوادگی پر از متخصصان ایمنی پرشور آشنا شوید

hima

یوهانس هیلدبراند

مهندس جوان یوهانس هیلدبراندت دفتر مهندسی دریایی را به نام Johannes Hildebrandt OHG در مانهایم تأسیس كرد و تجهیزات حمل‌ونقل را در بندر مانهایم می‌فروخت.

1929پل هیلدبراند

پاول هیلدبرانت شغل پدرش را برعهده می‌گیرد و شروع به تولید پانل‌های کنترل، کنترل فشار و دما و سیستم‌های کنترل و نظارت برای صنایع سنگین می‌کند.

دهه 1936

نام HIMA که از اختصارات کلمات Hildebrandt و Manheim تشکیل شده است، به‌عنوان یک تجارت در شهر مانهایم ثبت شد.

دهه 1950

HIMA علاوه بر سیستم‌های کنترل و نظارت، صنعت سنگین را با کنسول‌های کنترل بزرگ نیز فراهم می‌کند.

دهه 1960

برنهارد فیلیپ، داماد پل هیلدبراندت به‌عنوان مدیرعامل HIMA عهده‌دار می‌شود. از این مرحله به بعد، این شرکت بر اساس فناوری جدید ترانزیستور پیشرفت می‌کند. این نشانگر یک تغییر اساسی در مدل تجاری HIMA است.

دهه 1970

Planar، اولین سیستم ایمنی دارای گواهینامه TÜV در جهان را توسعه می‌دهد. امروزه، پس از چهار نسل، HIMA همچنان اولین گزینه برای اتوماسیون فرایند در سراسر جهان است که خطر بالقوه بسیار بالایی برای انسان، ماشین‌آلات و محیط‌زیست وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، سیستم‌های خاموش شدن اضطراری در سکوهای نفتی یا نیروگاه‌های هسته‌ای. Planar 4 تنها سیستم ایمنی در جهان است که تا سطح ایمنی یکپارچه (SIL) 4 کار می‌کند. این سیستم از طریق سیم‌کشی برنامه‌ریزی می‌شود، و آن را بسیار قوی می‌کند.

سال 1986

HIMA سیستم Sicherheitssy H50 اولین سیستم ایمنی قابل‌برنامه‌ریزی دارای گواهینامه TÜV ، H50 را به بازار عرضه می‌کند. این فناوری مبتنی بر فناوری ریزپردازنده است که در آن زمان جدید بود.

1990

یک نقطه عطف در توسعه تجارت: HIMA وارد بازار آسیا می‌شود.

1997

HIMA 1997 – H41q / H51q

HIMA در سال جاری دو نوآوری پیش‌گام توسعه داده است: اولین سیستم اضافی دارای مجوز TÜV 2004 / QMR ، H41q / H51q ، همراه با پروتکل اصلی ارتباطات، شبکه امن.

1999

استفن فیلیپ شریک مدیر می‌شود. او این شرکت را به نسل چهارم می‌برد. تحت هدایت وی، HIMA به یک رهبر جهانی در زمینه فناوری ایمنی تبدیل می‌شود.

2002

HIMatrix در این سال، HIMA HIMatrix ، اولین سیستم ایمنی دارای گواهینامه TÜV با ارتباط ایمن از طریق اترنت برای مهندسی مکانیک و ساخت کارخانه را معرفی می‌کند. ‌تنها این شرکت به‌عنوان اولین تولیدکننده سیستم‌های ایمنی در جهان، گواهینامه IEC 61508 را برای مدیریت ایمنی عملکردی از TÜV دریافت می‌کند.

2003-2007

HIMA خود را به‌عنوان یک مبتکر برجسته اثبات می‌کند و چندین راه‌حل پیشرفته را توسعه می‌دهد: از جمله ابزار محاسبه SIL SILence و اولین ارتباط ذاتی امن در جهان برای مناطق Ex Zone 1 از طریق اترنت.

2008

HIMA 100 سال تجارت خود را جشن می‌گیرد – و به گسترش خود ادامه می‌دهد. این گروه شرکت‌های بیشتری را در بنلوکس، کلمبیا، خاورمیانه، نیوزیلند، عمان، سنگاپور و ترکیه افتتاح می‌کند. HIMA به جایی می‌رود که تقاضا برای فناوری پیشرفته دائماً در حال افزایش است.

HIMax

در همان سال HIMA اولین سیستم ایمنی بدون توقف دارای گواهینامه TÜV را منتشر می‌کند: HIMax. اتوماسیون ایمنی به یک فاکتور مهم تبدیل می‌شود – به‌ویژه برای برنامه‌هایی که باید سال‌ها بدون توقف کار کنند.

2011

HIMA به‌عنوان بخشی از تحقیقات نوآوری خود، اولین سیستم SIL 3 / PLC در جهان را برای اندازه‌گیری ایمن ، توسعه می‌دهد.

این نواوری نشان می‌دهد که تخصص ایمنی مهندسان HIMA نیز خارج از فرایند و صنایع ریلی مورد تقاضا است. HIMA با HICore ، اولین سیستم ایمنی SIL 3 تراشه، در بازار فناوری ایمنی انقلابی ایجاد می‌کند.

کوچک‌ترین سیستم منطقی قابل‌برنامه‌ریزی دارای گواهینامه TÜV در جهان یک موفقیت پیش‌گام در زمینه ایمنی در صنعت. است. این تولیدکنندگان نوآورانه سیستم را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های خود را ایمن و قابل تأیید کنند.

به‌عنوان‌مثال، می‌توان از آن در سیستم‌های حمل‌ونقل متحرک، درب‌های اتوماتیک یا دستگاه‌های پزشکی استفاده کرد. پنج سال پس از عرضه تراشه HICore در بازار، HIMA بخش جدید راه‌حل‌های تعبیه شده را معرفی می‌کند.

برای اولین‌بار، مشتریان HIMA می‌توانند به‌سرعت راه‌حل‌های فشرده ایمنی را برای برنامه‌های فردی خود بر اساس فناوری HICor در دست داشته باشند.

هیما با بیش از 50 شعبه در تمام قاره‌ها، شبکه شرکت‌های گروه و مراکز خدمات جهان را در برگرفته است. ما در هرکجا که به ما نیاز داشته باشید در سایت هستیم.

hima

مهندسی ایمنی با پشتیبانی OPC UA ، SILworX API و عملکرد بالاتر

SILworX به شما امکان می‌دهد کنترل‌کننده‌های مربوط به ایمنی HIMA خود را برنامه‌ریزی و پیکربندی کنید و خطاها را در یک رابط کاربری بصری تشخیص دهید.

این منجر به خطاهای کمتر کاربر و مهندسی سریع‌تر می‌شود. همچنین شما را قادر می‌سازد تا سیستم ایمنی خود را سریع‌تر راه‌اندازی کرده و بلافاصله آن را با نیازهای جدید تطبیق دهید.

این ابزار مهندسی بخشی از پلتفرم ایمنی هوشمند HIMA است و از استانداردهای فعلی مانند OPC UA پشتیبانی می‌کند.

https://www.hima.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *