پانچ ورق فلزی
پانچ ورق فلزی

خدمات پانچ ورق فلزی توسط دستگاهی انجام می شود که با قدرتی بالا توانایی شکل دهی، سوراخ کردن و یا ایجاد برجستگی بر روی آن ها را دارد. این حفره ها و یا سوراخ های ایجاد شده بر روی ورق های فلزی با توجه به موارد مصرف آن دارای طرح های مختلف هستند. می توان گفت که از خدمات پانچ برای برش دادن انواع ورق های فلزی برای رسیدن به ابزارهای مورد نیاز استفاده می شود.

خدمات پانچ امروزه بر روی انواع ورق های فلزی قابلیت اجرا دارد. از این دستگاه در صنعت برشکاری استفاده می شود، تا بتوان ابزارهای مورد نظر را برش داد. این دستگاه پس از پانچ کردن فلز آن را به یک حفره حدیده که در زیر قطعه واقع شده، هدایت می کند.

خدمات پانچ فلزات همچنین قادر به ساخت کامپوزیت ها و قطعات پیچیده فلزی دارد. این قطعات در صنایع مختلف از جمله هواپیماسازی، آسانسور سازی، ساختمان سازی و… استفاده می شود. تاریخچه این صنعت به سالها پیش بر می گردد و نقش اساسی آن را در صنایع مختلف به تصویر می کشد.

پانچ ورق فلزی
پانچ ورق فلزی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و طراحی دستگاه های قوی و توانا، جهش بزرگی در این صنعت رخ داده است. تمامی سیستم ها به روز و به صورت کامپیوتری در آمده، تا بتواند خدمات پانچ را به صورت منحصر به فرد در اختیار گیرد. در این راستا شرکت خدمات پانچ فلزی پارس پرداز در تلاش است تا با ارائه خدمات به روز و با کیفیت به همراه کادر مجرب، رضایت مشتریان عزیز را جلب کند.

امروزه بسیاری از صنعتکاران به دنبال خدمات پانچ به صورت حرفه ای و به روز هستند تا سفارشات خود را در موقع مقرر تحویل گیرند. این امتیازی است که شرکت پارس پرداز در اختیار صنعتکاران محترم قرار داده تا از این همکاری رضایتمند باشند.

خدمات پانچ آلومینیوم

با گسترش تکنولوژی کیفیت خدمات پانچ بالا رفته و به سبب آن شاهد طراحی های ایجاد شده بر روی آلومینیوم و یا سایر فلزات هستیم، که بسیار تمیز انجام می شود. این دستگاه ها قادر به برش قطعات فلزی سه بعدی هستند که امروزه در بسیاری از صنایع از آن ها استفاده می شود.

خدمات پانچ ورق آلومینیومی بسیار متنوع بوده و کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. این طرح ها می توانند در ابعاد و مدل های مختلفی همچون دایره، ستاره، مربع، لوزی، چند ضلعی و… برش داده شوند. این خدمات تماما مکانیزه انجام می شود و با استفاده از آن می توان به طرح ها و برش های دلخواه رسید.

پانچ ورق آلمینیوم
پانچ ورق آلمینیوم

خدمات پانچ بر روی ورق های آلومینیومی در ضخامت های مختلف قابلیت اجرا دارد. برای ایجاد طرح ها و سوراخ های مورد نظر در تولیدات، باید از قبل تمامی محاسبات مورد نظر انجام شود. در این محاسبات جنس ورق فلزی، ضخامت، ابعاد طرح، شکل طرح و… در نظر گرفته می شود. دقت بالا در این دستگاه ها آن را به یکی از محبوب ترین موارد در بین صنعتکاران تبدیل کرده است.

خدمات پانچ ورق استیل

ورق استیل یکی از فلزات پرکاربرد در صنایع مختلف است. این ورق ها با توجه به مقاومت در برابر خوردگی که به دلیل وجود مقادیر زیادی کروم حاصل شده است، در صنایع پزشکی بسیار پرکاربرد است. از خدمات پانچ بر روی ورق های استیل به صورت سه بعدی و طرح های دیگر استفاده می شود.

مزایای خدمات پانچ ورق های فلزی

همانطور که پیشتر راجع به آن صحبت کردیم، خدمات پانچ و دستگاه های آن هر روز در حال پیشرفت هستند. استفاده از سیستم های به روز کامپیوتری بر روی این دستگاه ها در عین دقت و ظرافت، فاکتور سرعت عمل را نیز به آن افزوده است. بنابراین می توان در زمان کمتری با بالاترین کیفیت برش های مورد نظر را بر روی فلزات انجام داد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که خدمات پانچ کاری بسیار پیچیده و سنگین است، که ماه ها باید برای آن وقت و انرژی صرف کرد. اما این تصور با ورود دستگاه های مکانیزه بسیار ساده و سریع شده است.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پانچ، صرفه جویی در میزان متریال مورد استفاده است. در این دستگاه ها طرح مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای مخصوص بر روی ورق فلزی طراحی می شود، تا ضایعات کمتری ایجاد کند. با توجه به رشد قیمت ورق های فلزی در سال های اخیر این فاکتور بسیار مهمی است که بتوان از کمترین متریال بیشترین استفاده را کرد.

پانچ ورق آلمینیوم
پانچ ورق آلمینیوم

در خدمات پانچ، برای چیدمان طرح بر روی ورق های فلزی مورد نظر، باید ابعاد و ضخامت ورق، اندازه طرح مورد نظر و جنس آن ها در نظر گرفته شود. در صورت نیاز می توان برای صرفه جویی در هزینه برخی از طرح ها را با ورق هایی با ضخامت پایین نیز تولید کرد.

خدمات پانچ با توجه به دستگاه های پیشرفته موجود در بازار، نیاز به نیروی انسانی کمتری دارد. همچنین باید اپراتور به صورت حرفه ای دوره های مورد نظر را گذرانده باشد. ایمنی در این کار باید بسیار بالا باشد، تا هیچگونه مشکلی در حین کار ایجاد نشود.

سرعت بالا در این دستگاه ها و تحویل به موقع یکی از موارد مقرون به صرفه است، که نیاز به متراژ انبار کمتری دارد. با توجه به مزایایی که به آنها اشاره کردیم، این خدمات در بین تولیدکنندگان از شهرت بالایی برخوردار است.

پانچ ورق
پانچ ورق

برنامه نویسی در خدمات و پرس پانچ

در خدمات پانچ با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی که این دستگاه ها قادر به اجرا کردن آن هستند، طراحی صورت می گیرد. برنامه هایی همچون CAD/CAM که با کمک رایانه طراحی می شوند، از جمله این نرم افزارها می باشند. اطلاعات مورد نظر طرح با فرمت های مختلفی از جمله 2D در پرونده هایی همچون DXF و یا DWG در اختیار اپراتور قرار می گیرد. در برخی موارد نیز قالب پرونده سه بعدی می باشد.

در خدمات پانچ از این اطلاعات و پرونده ها برای ایجاد طرح مورد نظر، سوراخ کردن و یا ایجاد برجستگی استفاده می شود. همچنین از آن ها برای تعیین ابزار دقیق برای ایجاد مولفه های در نظر گرفته شده استفاده می کنند. با استفاده از برنامه نویسی است، که چیدمان دقیق بر روی ورق ها انجام می شود تا کمترین دور ریز را داشته باشد.

دستگاه های خدمات پانچ با توجه به سفارش مشتری تطبیق و انتخاب می شود. دستگاه مورد نظر را بر اساس ضخامت و جنس و نوع طرح مورد نظر انتخاب می کنند.

قیمت خدمات پانچ ورق فلزی

قیمت خدمات پانچ به عوامل مختلفی بستگی دارد، که قبل از سفارش با در اختیار قرار دادن آن به اپراتور می توان اطلاعات لازم را کسب کرد. با توجه به دستگاه هایی که در سال های اخیر وارد بازار شده است، سرعت عمل و دقت در مدت زمان کوتاه سبب صرفه جویی در هزینه های سفارش دهندگان شده است.

یکی از مهمترین فاکتورهای قیمتی در انجام خدمات پانچ قیمت به روز ورق های فلزی است. این مسئله عمده ترین تاثیر را بر تغییر مداوم هزینه های نهایی خدمات پانچ گذاشته است. از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت پانچ، طرح مورد نظر است. به هر اندازه که طرح از ظرافت و دقت بیشتری برخوردار باشد، دستگاه پرکارتر خواهد بود.