خدمات برش لیزر فلزات:


خدمات برش لیزر فلزات از مهم ترین خدمات برای افراد فعال در این عرصه است. این فناوری می تواند با استفاده از اشعه های لیزری به برش بسیاری از سطوح با جنس های مختلف بپردازد. اشعه های لیزری به کار گرفته شده در خدمات برش لیزر فلزات بسیار قوی هستند می توانند ضخامت های 6 میلی متر را نیز برش دهند. به خاطر داشتن مزیت های فراوان این روز ها بسیار مورد توجه بوده و می توانند درآمد زایی بالایی داشته باشند.

خدمات برش لیزر فلزات

تجهیزات دستگاه خدمات برش لیزر فلزات:


همه ی ما می دانیم که دستگاه هایی با عنوان برش لیزری می توانند برای برش انواعی از فلزات، اجسام، و همچنین لوازم یدکی کاربرد داشته باشند. از این رو می توان گفت که انواعی از مینی برد ها، ریل ها، واگن ها، موتور ها، سیستم های وکیوم و غیره نیز می توانند در ساخت این دستگاه به کار برده شوند. حتی پمپ ها و لوازم کلگی نیز در ساخت این وسیله کاربرد دارند.

قطعات:


علیرغم اینکه در بالا به انواع مختلفی از قطعات اشاره کردیم، باید بگوییم که این دستگاه ها دارای قطعات دیگری نیز هستند. از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند:


⦁ انواع مین برد های متفاوت
⦁ انواع پنل های ال سی دی
⦁ انواع پاور ها
⦁ مدل های مختلف سیستم های مکنده
⦁ انواعی از تیوب های لیزر
⦁ لنز ها و انواع آینه های متفاوت
⦁ انواعی از سیستم ها و همچنین استپ هایی که در موتور دستگاه وجود دارند.


همانطور که در بالا نیز به آن ها اشاره کردیم، خدمات برش لیزر فلزات، به وسیله ی ابزار های مختلف کنترل می شود. این ابزار ها در ساخت دستگاه های مربوط به خدمات برش لیزر فلزات استفاده شده اند.

لذا می توانند به برش بسیاری از فلزات، سطوح مختلف و غیره بپردازند. عملکرد اصلی این دستگاه به وسیله ی اشعه و پرتو های لیزری بوده از این رو در صنایع مختلف به کار برده می شود. در صنایع مختلف این دستگاه ها می توانند بسیار حائز اهمیت باشند.


قطعات به کار گرفته شده در خدمات برش لیزر فلزات:


هر کدام از قطعاتی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم و در دستگاه خدمات برش لیزر فلزات نقش دارند، می توانند مزایا و کاربرد های مختص به خود را داشته باشند. با این حال می توان گفت که به کار بردن مین برد های متفاوت می توانند سبب اصلی افزایش مصرف انرژی برق باشند.


از این رو به جرات می توان گفت که مصرف برق دستگاه های مربوط به خدمات برش لیزر فلزات بسیار زیاد است. جالب است بدانید که علیرغم این مصرف بالا، صنایع مختلف از این دستگاه ها برای رسیدن به اهداف متفاوت خود استفاده ی زیادی دارند.
همچنین برای استفاده از خدمات برش لیزر فلزات نیاز است که افراد با نحوه ی کاربری این دستگاه ها و همچنین کنترل آن ها آشنا باشند. دلیل این امر این است که آن ها با تنظیم کردن صحیح این دستگاه ها می توانند عملکردی مفید و متنوع را داشته باشند.

خدمات برش

مزایای روش ارائه خدمات برش لیزر فلزات:


این مدل برای برش دادن فلزات و همچنین سطوح غیر فلزی، استفاده می شود. لذا علاوه بر اینکه می تواند سرعت و دقت بسیار زیادی داشته باشد، می تواند موجب کاهش نیاز به نیروی انسانی و همچنین صرفه جویی در هزینه‌ ها نیز شود. از این رو باید گفت که این سبک از برش دادن سطوح مختلف، نسبت به سایر سبک های قدیمی از مزیت ها و فایده های بسیار زیادی بهره مند است.


مزایا:


به همین منظور از مهم ترین مزیت های خدمات برش لیزر فلزات و همچنین دستگاه هایی که در این زمینه نقش دارند، می توانیم به گزینه های زیر اشاره نماییم:

⦁ صاف بودن و بدون خدشه بودن سطوح جسم های برش خورده

⦁ برش دادن جسم ها و مواد متفاوت با انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین دقت فراوان

⦁ تولید قطعه هایی یکدست و صاف در مدت زمان بسیار کوتاه به علت سرعت بالای خدمات برش لیزر فلزات

⦁ عدم وجود داشتن اثری از سوختگی که می تواند ناشی از برش دادن اجسام باشد.

⦁ پرتو ها و یا اشعه های لیزر به کار گرفته شده دارای قطری بسیار باریک و نازک می باشند.

⦁ عملکرد بسیار دقیق این دستگاه های برش لیزری به خاطر وجود آپشن برنامه ریزی در آن ها خطای انسانی در این خدمات برش لیزر فلزات بسیار کم است.

⦁ هیچ آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

⦁ از امنیت بسیار بالا و پیشرفته ای برخوردار هستند. علت این امر وجود قطعات بسیار با کیفیت در ساخت این دستگاه ها می باشند.

⦁ موجب کاهش و یا حتی حذف هزینه های قالب سازی شده، لذا بهره گیری از خدمات برش لیزر فلزات، بسیار ارزان می باشد.

⦁ توانایی تولید کردن قطعه های مختلف با جنس های متفاوت با ضخامت های هم اندازه را دارند.

⦁ می توانند هر نوع شکلی را که دلخواه مشتری باشد، تولید نمایند.

⦁ له شدگی در لبه های قطعات و متریال برش خورده وجود ندارد.

خدمات برش

عملکرد دستگاه ارائه خدمات برش لیزر فلزات:


نحوه کار کردن دستگاه های برش لیزری می تواند به نوع محصولات و همچنین قطعات به کار رفته شده در آن ها وابسته باشد. از این رو ما می توانیم ادعا کنیم که هر قطعه ای که در ساخت دستگاه های مرتبط با خدمات برش لیزر فلزات نقش دارند، دارای فواید خاص خود می باشند.

از این رو این قطعات دارای اهمیت بالایی هستند. عملکرد های مختلفی را می توان برای این قطعه ها در نظر گرفت که به شرح زیر می باشند:

  • ایجاد حفره هایی با قطر مشخص شده
  • برش انواعی از جنس های مختلف
  • حکاکی کردن به روی انواعی از سطوح و غیره.

خدمات برش لیزر فلزات می تواند سبب شود که سوراخ هایی با قطر تنظیم شده به روی انواعی از سطوح داشته باشیم. این سوراخ ها توسط دریل یا مته ایجاد خواهند شد. لذا در ساخت این دستگاه ها از دریل و مته نیز استفاده خواهد شد.


حکاکی با این دستگاه:


همچنین با استفاده از این دستگاه ها ما می توانیم، حکاکی نیز داشته باشیم. این حکاکی ها به روی انواعی از جنس های مختلف قابل اجرا هستند و می توانند دارای ظرافت و زیبایی بالایی باشند.

برای انجام حکاکی در خدمات برش لیزر فلزات، باید از دستگاه هایی با دقت فراوان استفاده نمود. به طبع این نوع دستگاه ها دارای قیمت بالایی می باشند.

علت دقت بالا در این امر این است که طرح های مورد نیاز برای حکاکی بسیار پیچیده هستند در صورت هر گونه خطا توسط دستگاه این نقش ها و طرح ها بهم می ریزند.

علاوه بر آن اگر دستگاه دقت بالایی نداشته باشد نمی تواند رضایت مشتریان را جلب نماید.

این دستگاه ها دارای میزان خطای بسیار کمی هستند و نیازی به شدت کمی به نیروی انسانی دارند. عملکرد کلی آن ها بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده ای است که کاربر به آن ها داده است.

فلزات

معیارهایی که باعث به کارگیری قطعات می شوند:


همواره برای ساخت دستگاه های مختلف ما می توانیم معیار های مختلفی داشته باشیم. این معیار ها ریشه در نیاز ها و انتظاراتی دارند که ما از آن دستگاه داریم.

از این رو دستگاه هایی که در خدمات برش لیزر فلزات به کار گرفته می شوند می توانند دارای ویژگی های مختلفی باشند.

اگر ما همه ی ویژگی ها را در یک دستگاه برش جمع کنیم مسملما آن دستگاه دارای مزیت های بسیاری زیاد، قطعات بسیار پیچیده و خوب و همچنین عملکردی بسیار عالی خواهد بود.

نکته ی مهم در این زمان این است که این دستگاه علیرغم داشتن تمامی ویژگی های خوب می تواند قیمتی بسیار گزاف داشته باشد.

همچنین برخی از افراد نیاز به داشتن آپشن های مختلف توسط این دستگاه ندارند.

لذا با این امر تنها در خرید دستگاه های به کار گرفته شده در خدمات برش لیزر فلزات اختلال ایجاد خواهد شد.

پس بهتر است که در دستگاه های مختلف ما تنها برخی از قطعات را به کار ببریم تا از بروز مشکل ذکر شده در بالا جلوگیری نماییم.

نکات مهم:

افراد فعال در حوزه خدمات برش لیزر فلزات، بایستی با تمامی قطعات به کار رفته شده در این دستگاه ها و همچنین نحوه ی کار کردن با آن ها آشنایی کافی را داشته باشند. این امر می تواند سبب شود که آن ها یک خرید مناسب داشته باشند.

همچنین بعد از خرید بتوانند به خوبی از آن دستگاه ها استفاده و کسب درآمد نمایند. همه ی ما می دانیم که در خدمات برش لیزر فلزات، اگر از بهترین دستگاه ها استفاده شود کار بسیار تمیز خواهد بود و رضایت مشتریان جلب خواهد شد.

پس امروزه با وجود خدمات برش لیزر فلزات، امکان برش ورق های مختلف از جمله ورق گالوانیزه، آلومینیوم تا ۶ میلی متر، فلزات رنگی تا ۴ میلی متر، انواع ورق های آهن تا ۱۵ میلی متر، فولاد ضد زنگ تا ۱۰ میلی متر و…. برای مشتریان و صنعتگران وجود خواهد داشت.

لیزر فلزات